Od lat 12 grudnia wieczorem, w kolejne rocznice wprowadzenia Polsce stanu wojennego, pod domem Wojciecha Jaruzelskiego odbywają się demonstracje. Takiego wieczoru w 2000 r. generał udzielił Teresie Torańskiej długiego wywiadu. Wojciech Jaruzelski usiłował przedstawić przebieg wydarzeń, złożoność i grozę sytuacji, w której Polska się wówczas znalazła, a także opowiedzieć o tym, co skłoniło go do powzięcia dramatycznej decyzji. Przypomniał m.in. rozmowy z innymi generałami WP i z Leonidem Breżniewem, sekretarzem generalnym KC KPZR.